První seminář ročníku MBA 2022/2024 - digitální kompetence - Chábera

První přednáška ročníku 2022/2024

Nový ročník studia MBA začíná již tuto sobotu prvním seminářem na téma Digitální kompetence ve firemní praxi. Tento seminář povede Ing. Jiří Chábera, MBA, který je mnohaletý propagátor digitálních kompentencí v ČR a to jak na úrovni firemní sféry, veřejné správy, tak i ve školství. A jakožto manažer mezinárodního konceptu ECDL/ICDL v České republice ve společnosti CertiCon a.s. se snaží pomoci se zvýšením digitálních kompentencí v celé České republice.

Přednášející Ing. Chábera

Pokud by vás zajímaly detailnější informace o lektorovi Ing. Jiří Cháberovi, MBA, tak se můžete podívat na naše starší články První seminář se již blíží … Ing. Jiří Chábera nebo První přednáška nového ročníku studia MBA v Olomouci. Nyní pojdme k samotnému obsahu této přednášky – Digitální kompetence. Často mají lidé spojené pojmy jako digitální kompetence s digitalní gramostností. Ale i když se mohou zdát tyto pojmy podobné, tak v přednášce se dozvíte, že tomu tak úplně není. Přece jen je rozdíl mezi člověkem, který o sobě tvrdí, že je gramotný, nebo že je kompetentní. Takže se podívame na to, co všechno znamená být digitálně kompetentní a proč je to důležité pro dnešní dobu. Dnešní digitální doba, kdy naše jak pracovní, tak i osobní život ovlivnují digitální technologie je buď je ovládneme my pro náš efektivnější práci nebo se necháme ovládnout jimi(budeme se v tom trochu plavat /plácat se).

Téma digitální kompetence

Takže začít naše on-line studium MBA právě touto přednáškou se nám zdá více než vhodné, protože jako manažeři dostanete vhled do tohoto klíčového tématu celého studia Digitální kompetence ve firemní praxi, … aneb jak rozhodovat v oblasti, ve které nejsem profesionál. O smyslu, možnostech a omezeních digitálních technologií používaných (nejen) ve firemní praxi a o způsobech měření úrovně digitálních kompetencí (například ECDL/ICDL). Kromě toho si budete moci bez pozlátka pohovořit o tom, jak jsou na tom Češi s digitálními kompetencemi. Jak vypadá naše střední školství, co můžete očekávat od nových zaměstnanců, absolventů rekvalifikací nebo třeba od příchodu Průmyslu 4.0.

Co je to vlastně ECDL/ICDL?

V textu jsme se několikrát zmínili o ECDL/ICDL (European Certification of Digital Literacy / International Certification of Digital Literacy) a bylo by dobré si vysvětlit, co to vlastně je. Jedná se o mezinárodní standard digitální gramotnosti, neboli jeho základní myšlenkou je standardizovat větu „umím s počítačem“.

Poslední volná místa

Jak už to bývá tradičně každý rok, tak se nám přihlašují studenti do nového ročníku MBA na poslední chvíli, takže i letos pro vás máme připraveno několik, ale opravdu pouze několik, volných míst. Nejrychlejší způsob, abyste stihli již první přednášku je použít kontakty +420 602 735 024 nebo info@akademie-dm.cz.

Informace o Akademii DM
Chábera, Digitální kompetence, Digitální management, ECDL, MBA, On-line, On-line výuka, Průmysl 4.0

Archivy

Nový ročník studia MBA je tady
Úspěšné zahájení MBA 2022 – máme plno

Další podobné články