Na této stránce najdete nejčastejší otázky a odpovědi na ně. Vždy stačí dannou otázku rozkliknout a poté se vám zobrazí odpověď.

Titul MBA k nám „přišel“ z USA, kde je běžnější než u nás v České republice, ale postupně se mu dostává většího významu – pravděpodobně i díky zahraničním společnostem. Zkratka MBA znamená Master of Business Administration a jedná se o titul, který není udělován na základě vysokoškolského zákona.

Naše Akademie digitálního managementu aktuálně nabízí profesní studium MBA, kde titul MBA není ve smyslu zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, ve znění pozdějších předpisů titulem akademickým, ale profesním.

Titul MBA se píše za jménem, protože se jedná o profesní titul nikoliv akademický (jako např. Ing. či Mgr.), které píšeme před jménem.

Naše studium MBA v prezenčním formě stojí 69 990 Kč a v on-line formě 59 990 Kč za celé studium.

Pokud se chcete přihlásit tak nám napište na e-mail nebo se přihlaste pomocí přihlášky.

Studium MBA je určeno pro manažery, kteří si chtějí rozšířít své obzory mimo svůj základní obor. Takže základní motivace pro studium MBA, kromě získání samotného profesního titulu, tak získání nových informací a znalostí co by měl v dnešní době manažer umět. Neboli jak se stát „digitálním“ manažerem.

Jak z názvu vypovídá, jedná se o studium se zaměřením na business tedy na manažery. Takže studium MBA je zaměřeno na získání znalostí v oboru managementu. V našem případě se zaměřujeme na digitální kompetence manažerů tak, aby byli připraveni pro nové výzvy v digitální době (či v digitálním prostředí). Studium MBA je především určeno pro střední a vyšší manažery ve firmách.

MBA jako titul může být vyžadován v zahraničních společnostech, takže to lze brát například jako povinnou věc v rámci kariérního postupu. Dále pokud vám nejdte pouze o samotný MBA titul, tak naše studium nabízí souhrn různých oblastí, ve kterých by se měl „digitální“ manažer orientovat. A v neposlední řadě se jedná o zajímavé místo, kde můžete potkat další zajímavé osobnosti v rámci studia MBA a navázat tak zajímavé kontakty.

Obecně lze říci, že získat titul MBA můžete na jakékoliv škole nebo vzdělávací instituci, která studium MBA nabízí. Protože titul MBA není udělován na základě zákona o vysokých školách a tím pádem není žádný regulační ani kontrolní mechanizmus nad tituly MBA. Takže si nevybíráte pouze ze seznamu oficiálních institucí, které studium, potažmo titul MBA nabízí, ale můžete si vybrat to, co vám (i obsahově) nejvíce vyhovuje.

Jak získat titul MBA u nás? Stačí se podívat detailněji na náš program studia MBA zaměřeného na digitální kompetence manažerů. Viz naše studium MBA.

Nenašli jste svoji otázku? Tak nám ji napište


    Použijeme vaše osobní údaje pro vyřešení vašeho dotazu dle našich zásad ochrany osobních údajů. Tato stránka je ochráněna reCAPTCHA od Google Privacy Policy a podmínky použití.


    akademie digitálního managementu - studium MBA - přihláška