První on-line přednáška v rámci studia MBA - Kalenda

První on-line přednáška v rámci studia MBA

Díky aktuální epidemiologické situaci jsme přešli do on-line světa vzdělávání i v našem studiu MBA. V sobotu 17. 10. 2020 proběhla první on-line přednáška v rámci studia MBA v Olomouci a to na téma „Personalistika v digitální době v návaznosti na průmysl 4.0„. On-line seminář vedl zkušený odborník a lektor dr. Kalenda ze společnosti Image lab.

Jak první on-line přednáška probíhala?

Pro realizaci on-line přednášky/semináře jsme použili komunikační platformu Zoom – většina účastníků studia MBA měla s touto platformou již předchozí zkušenosti, takže práce v tomto prostředí pro ně problém nebyl a při zahájení se žádné komplikace neobjevily. A u těch studentů, pro které to bylo poprvé, stačila rychlá „telefonická pomoc“ a mohlo se hned v 9:00 začít s úvodním slovem našeho ředitele Ing. Leopolda Podmolíka, MBA.

Protože spolupracujeme s naší mateřskou společností firmou Počítačová služba s.r.o., která pro nás zajišťovala komunikační platformu Zoom, použili jsme i její jednoduchý návod na to, jak se připravit na on-line výuku pomocí ZoomuJak se připravit na naší on-line výuku pomocí Zoomu?. Myslíme si, že i tato pomůcka, kterou jsme samozřejmě všem studentům poslali, měla také svůj podíl na bezproblémovém začátku i průběhu celé on-line přednášky.

Dr. Kalenda v hlavní roli

Celou přednášku vedl dr. Kalenda, který byl jako vždy plný energie a zcela vtáhnul studenty do svého poutavého výkladu o personalistice. Myslíme si, že studenti brzo poznali, že dr. Kalenda svůj obor opravdu miluje a předává studentům vše co může. Níže se můžete podívat na několik „printscreenů“ z přednášky.

Ohlasy studentů na on-line přednášku

Byli jsme zvědaví, jak studenti tento rychlý (z týdne na týden) přechod z prezenční na on-line formu zvládnou a jak na ni budou reagovat. Vycházeli jsme z našich jarních zkušeností (myšleno z jarních zkušeností CENTRUM-VZDĚLÁVÁNÍ.CZ) a neočekávali jsme žádné komplikace, spíše jsme doufali v kladné přijetí u většiny účastníků.

V této oblasti jsme byli aktuálním hodnocením studentů na konci přednášky příjemně překvapeni a dokonce jeden student zhodnotil sobotní seminář jako „zábavné formě a příjemném strávení soboty„, což bychom v prostoru on-line nečekali, ale podařilo se.

Co bude dál?

Určitě jsme si ověřili, že on-line přednáška u nás není žádný problém. Jak už z našeho názvu Akademie „digitálního managementu“ vyplývá, bylo by to trochu pod naši úroveň, kdyby nám moderní komunikační on-line platformy dělaly problémy. V tomto směru se domníváme, že nejsme „kovářova kobyla„. Na druhé straně studenti s touto on-line formou dobrovolně souhlasili, i když změna byla díky vládnímu nařízení, realizována velmi narychlo.

Takže nyní již víme, že pokud by se v rámci dalšího semnináře nebyla možnost se osobně setkat, pak není problém zrealizovat i další naše semináře/přednášky opět on-line. Na druhé straně určitě nyní neuvažujeme o 100% on-line podobě studia MBA, protože osobní setkávání studentů a vzájemné předávání vlastních zkušeností z praxe je součástí principu studia MBA. A na druhou stranu může být on-line výuka vhodným doplňkem v obdobných situacích a může tak inspirovat studenty pro řešení v případě nemožnosti osobního kontaktu na meetingu, semináři apod., se kterými se mohou setkat i v rámci jejich běžné práce.

Na závěr připomínáme, že ještě máme poslední volná místa ke studiu MBA s možností získání titulu MBA. Žádost o zaslání přihlášky můžete zasílat až do naplnění kapacity ročníku.

Informace o Akademii DM
Image Lab, Kalenda, MBA, MBA v Olomouci, Olomouc, On-line, On-line výuka, Per, Personalistika v digitální době, Zoom

Archivy

Studium MBA jde i on-line
Další přednáška – Age management z digitálního pohledu

Další podobné články