MBA- začal druhý semestr + obhajoby záv+rečných prací

Začal druhý semestr s 3D technologiemi

Začal nám druhý semestr pro aktuální ročník 2021/2023. Sobota 26. března byl trochu náročnější než obvyklé sobotní dny. Protože nám kromě začátku druhého semestru v podání přednášky na téma 3D technologie ve firemní praxi, alias aditivní výroba, proběhly také obhajoby závěrečných prací předcházejícího ročníku 2020/2022.

3D technologie

Sobotní téma bylo velmi moderní a to 3D technologie ve firemní praxi, resp. aditivní výroba, v podání našeho partnera studia společnosti MCAE Systems s.r.o. z Kuřimi u Brna. Přednášku vedl jako vždy spolumajitel a ředitel společnosti Ing. Miloslav Drápela. Kromě klasického obsahu na seznámení s tématem 3D technologií ve smyslu 3D tiskáren a 3D skenerů, se hodně rozebíraly nové možnosti využití 3D technologií. Nejprve se byli účastníci seznámeni s možností rapid prototypingu, například v automobilovém průmyslu nebo ve sportovním průmyslu, přes využití v medicíně – ať už ve formě například rovnátek nebo pro pomůcek pro výuku mediků.

Těšíme se na další semestr, kdy by měl proběhnout (stejně jako letos) praktický workshop přímo v sídle společnosti MCAE Systems, kde si budou moci studenti všechny technologie „ošahat“.

Obhajoby závěrečných prací

Jak už jsme zmínili v úvodu, v sobotu 26. března proběhla v Olomouci prezenčně pro část studentů obhajoba závěrečných prací pro ročník 2020/2022. V rámci obhajob zazněla velice aktuální témata z různých oblastí digitálních kompetencí manažera. Nejvíce zajímavá byla obsažná práce s názvem „Digitalizace procesů podnikatelského subjektu„, kde komise se zájmem diskutovala nad konkrétními jednotlivými kroky realizované digitální transformace firmy, kterou student (autor práce) přímo řídí. Také jsme se dozvěděli, že již touto první etapou digitální transformace docílil management firmy roční úspory cca 0,8 mil. Kč. Těšíme se na následující část obhajob, kterými ukončíme ročník studia 2020/22.

Obhajoby závěrečných prací MBA 2020/2022
Část obhajoby závěrečných prací 2020/2022

Ještě přidáme hodnocení aktuálního absolventa našeho studia MBA:

Jestli přemýšlíte nad studiem a titulem MBA, pak Vám doporučuji právě studium „Digitální management“. Osobně jsem se pro něj rozhodl hlavně z důvodu obsahu semináře. Předměty směrované na současnou dobu, tedy digitální věk. Všichni lektoři z praxe uvádějí konkrétní a jasné příklady, které jsou poplatné dnešní době. 
Ačkoliv už titul MBA mám (obor řízení podniku), rozhodl jsem se pro toto studium právě pro jeho obsah. A po úspěšném ukončení jsem rád, že jsem se pro něj rozhodl. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí o kryptoměně, kyberbezpečnosti, právu a marketingu v digitální době a mnoho dalších zajímavostí.  
A pokud bude mít Akademie digitálního managementu další zajímavé studijní obory, které osobně využiji v praxi, určitě se rád opět přihlásím 🙂

Absolvent studia 2020/22

Další ročník 2022/2024

Již máme také vypsaný nový termín pro další ročník 2022/2024, který začíná 17.09. 2022 a již máme přihlášené první studenty. Takže pokud uvažujete o zahájení studia MBA na naší Akademii se zaměřením na Digitální management, tak neváhejte a přihlaste se. Nemůžeme garantovat, že například v září ještě budeme příjímat přihlášky pro tento ročník. V případě dalších dotazů nám napište na info@akademie-dm.cz.

Informace o Akademii DM
Digitální management, MBA, Obhajoby, On-line výuka, Profesní studium, Závěrečné práce

Archivy

Workshop o 3D technologiích – MCAE Systems
Kyberbezpečnost – 2022

Další podobné články