MBA - Kyberbezpečnost - Umlauf - Avast 2022

Kyberbezpečnost – 2022

Další přednáška, která nás čeká již tuto sobotu bude na téma Kyberbezpečnost pod vedením Ing. Umlaufa ze společnosti Avast. Můžete si těšit na aktuální témata, které hýbou IT světem, tak i pohled na mezinárodní scénu. Jednoduše řešeno komplexní seminář na téma kyberbezpečnost v rámci našeho studia MBA od špičkového odborníka na tuto oblast. To že se jedná stále o aktuální téma svědčí např. článek od ČT24 – Hackeři zaútočili podle NÚKIB na české weby, nefunguje mobilní aplikace Českých drah nebo systémy letišť.

Očem bude letošní seminář?

V rámci tohoto semináře si projdeme následující témata:

  1. Slova co hýbou světem a někdy matou
  2. Hodnota dat a hodnota firmy
  3. Strategie firmy – jak vítězit s daty (nebo nezačít prohrávat)
  4. Datové technologie a infrastruktura
  5. Koho všeho vaše soukromá a firemní data zajímají?
  6. Bezpečnostní rizika zvenku i zevnitř firmy
  7. Jak dnes zabezpečit data?

Takže lze vidět, že se podíváme na problematiku kyberbezpečnosti opravdu z komplexního pohledu, protože dnes to opravdu není o tom, že si nainstalujeme antivirový program a máme vyřešenou naší kyberbezpečnost. Už jen problematika GDPR rozbouřila ve společnosti otázky jaké všechny data máme, jak s nimi pracujeme a jak je chráníme.

Přednášku začneme přehledem technologií, klíčových slov a ‚buzzwordů‘. Společně projdeme jakým rizikům dnes firmy i jednotlivci čelí v oblastech online bezpečnosti a ochrany soukromí. Podíváme se, co vše se může pokazit, i přesto že si nakoupíte drahý software, i když máte IT, i když máte certifikace. Zkusíme si, jak jsme na tom s dovednostmi v bezpečnosti jako uživatelé.

Lektor Ing. Miroslav Umlauf, MBA

Přednáška Kyberbezpečnost 2022 bude pod vedením Ing. Umlaufa ze společnosti AVAST. Myslím, že představení společnosti Avast není potřeba, protože se jedná o českou společnost s celosvětovou působností. A potvrzuje pověst „česko-slovenska“ jako kyberbezpečnostní velmoci – jen se podívejte na Avast, AVG (nyní vlastněn AVASTem), ESET (slovensko).

Nyní si ještě něco málo o samotném lektorovi Ing. Miroslavu Umlafovi, MBA – vystudoval Masarykovu univerzitu (Ing.) a IMD Business School Lausanne (MBA). Zaměřuje se na témata datové strategie, managementu, governance, privacy a business intelligence. Přibližuje tato témata lidem, kteří chtějí sebe a své a firmy udělat lepšími skrze data a technologie.

Kyberbezpečnostní konference od Avastu

Pokud by po přednášce studenti našeho MBA chtěli pokračovat v tomto tématu kyberbezpečnosti – tak jedna z možností je konference pořádané Avast a ČVUT. Jedná se o CyberSec&AI 2022 – adresa konference je https://cybersecai.com/.

Informace o Akademii DM
Avast, Bezpečnostní rizika, Digitální management, GDPR, Kyberbezpečnost, MBA, Miroslav Umlauf, On-line, On-line výuka

Archivy

Začal druhý semestr s 3D technologiemi
Manažerská ekonomika 2022

Další podobné články