Projektové řízení - Studium MBA - Ročník 2022/2024

Projektové řízení

Opět s koncem prázdnin přichází závěrečný seminář z II. semestru aktuálního běhu našeho studia MBA. Jedná se o seminář na téma Projektové řízení. Jelikož se jedná o moji srdeční záležitost a projektové řízení v různých formách učím již cca 20let, tak se na semináž i nyní docela těším. Co vy?

Projektové řízení dnes řeší všechny firmy a instituce. Nejedná se jen o projekty s finanční podporou ESF tak, jak tomu bylo v minulých letech. Dnes se všechny větší zakázky řeší jako projekty a proto je dobré si připomenout, jak takový projekt naplánovat, jak ho realizovat i jak jej ukončit.

Byli jsme první

V roce 2003 jsme byli první vzdělávací institucí v ČR, které získala akreditaci MŠMT ČR. Tehdy ještě pod názvem Projektový manažer s rozsahem 100 výukových hodin. Následně při reakreditaci se zvýšil požadavek na rozsah tohoto akreditovaného kurzu na 120 výukových hodin. Při přechodu na NSK ČR v roce 2013 byl stanoven minimální rozsah pro získání akreditace na 150 výukových hodin. Což byl vhodný rozsah pro úplné začátečníky (rekvalifikace), ale nikoliv pro projektové manažery, kteří již na těchto pozicích léta pracují.

Přípravný kurz k profesní zkoušce

Takže východiskem bylo, že jsme v letech cca 2016-17 právě pro vytížené manažery připravili intenzivní šestidenní „přípravný kurz“ s podporou našeho e-learningu. Tato varianta byla velice dobře přijata trhem manažerů, kteří mají zájem získat certifikát profesní kvalifikace. Tento certifikát asi jako jediný v ČR dokládá profesní způsobilost a vzdělání v rámci NSK ČR. I když nesmím zapomínat na mezinárodní certifikáty, kde se ale setkáváme s problémem časově omezené platnosti certifikátu. Naproti tomu Osvědčení o profesní zkoušce NSK ČR vydané na základě akreditace a autorizace od MMR ČR má neomezenou platnost. Také proto je velice oblíben ve veřejné správě. Pávě u této skupiny účastníků jsme v tomto roce realizovali školení pro projektové manažery a to konkrétně z Magistrátu hl.m. Praha a minulý rok pro manažery projektu, kteří pracují na MMR ČR. Celkem již našimi kurzy Manažera projektu se záverečnou profesní zkouškou prošlo více jak 1000 absolventů a samotnou závěrečnou profesní zkoušku absolovovalo již více jak 450 manažerů.

Manažerské prostředí

Právě složení účastníků těchto kurzů z manažerů, dosti často i z mezinárodních korporací a vyšších úředníků, vytváří velice tvůrčí klima v průběhu kurzu. A především pro toto kreativní a inspirující klima výměny názorů mezi zkušenými manažery je to, na co se těším i nyní tuto sobotu 26.8.2023.

Čeká nás nový ročník našeho studia MBA 2023/25, který zanedlouho bude zahájen 23.9.2023.

V novém ročníku jsme aktualizovali stávající témata studia o praktické využití AI.

Již nyní jsou přihlášeni manažeři ze zajímavých profesí a prostředí.

Pro případné zájemce už zbývá jen několik volných míst. Přihlásit se můžete na stránce přihláška ke studium, případně můžete svůj dotaz poslat na e-mail info@akademie-dm.cz nebo nám zavolat na číslo 420 602 735 024.

Informace o Akademii DM
Digitální management, Manažer, Manažer projektu, MBA, NSK ČR, On-line, On-line výuka, Profesní studium, Projektový manažer

Archivy

Proč jsou pro moderní manažery nezbytné prezentační dovednosti?
Nový školní rok studia MBA na naší Akademii

Další podobné články