Kyberbezpečnost 2023 - Umlauf

Kyberbezpečnost 2023

Vzdělání v oblasti kyberbezpečnosti je v současné době velmi důležité pro manažery všech úrovní. S rostoucím významem digitálních technologií a rostoucím počtem kybernetických hrozeb se stává ochrana informací a dat v podnikovém prostředí klíčovou otázkou pro každého manažera.

Manažeři, kteří mají dostatečné znalosti a dovednosti v oblasti kyberbezpečnosti, jsou schopni lépe porozumět rizikům a příležitostem v této oblasti a lépe řídit bezpečnostní politiky a postupy ve svých organizacích. Jsou schopni identifikovat nejnovější hrozby, analyzovat je a přijmout adekvátní opatření k minimalizaci rizik a ochraně podnikových aktiv.

Manažeři by měli být schopni rozpoznat různé druhy kybernetických hrozeb, včetně phishingových útoků, ransomware, DDoS útoků a dalších. Také by měli být schopni porozumět základním bezpečnostním protokolům a metodám, jako jsou firewally, antivirové programy, šifrování a další.

Vzdělání v oblasti kyberbezpečnosti je nezbytné pro každého manažera, který chce úspěšně řídit organizaci v digitálním světě. Proto je důležité, aby manažeři nejenom neustále zdokonalovali své znalosti a dovednosti v této oblasti, ale aby také podporovali vzdělávání svých zaměstnanců v této oblasti a vytvářeli tak bezpečnější pracovní prostředí pro všechny.

Proto jsme rádi, že již další přednáška v rámci našeho studia MBA je na téma Kyberbezpečnost pod vedením Ing. Umlaufa.

Představení přednášejícího

Mirek Umlauf spojuje data s lidmi, aby jejich práce přinášela větší hodnotu tam, kde na tom záleží. Přes 12 let působil v Avastu, technologické bezpečnostní firmě s více než 400 miliony uživatelů po celém světě, kde se staral o data, jejich hodnotu a ochranu.

Své letité pracovní zkušenosti z technologických firem uplatňuje jako investor a sdílí jako lektor a speaker. Zaměřuje se na témata datové strategie, managementu, governance, bezpečnosti, soukromí a business intelligence. Přibližuje tato témata lidem, kteří chtějí sebe a své a firmy udělat lepšími skrze data a technologie. Spolupracuje s VŠE, IE a UC Berkeley na datovém vzdělávání, vede kurzy aplikované analytiky a spolupracuje jako mentor se startupy a lidmi, co stojí na začátku datové kariéry. Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a IMD Business School v Lausanne.

Pokud vás zajímá více o lektrovi nadcházejícího tématu, tak se můžete podívat na článek – Potkali se v Avastu, teď hledají kybernetické hrozby sami. Pro svůj projekt získali desítky milionů

Informace o Akademii DM
Avast, DDoS, Digitální management, Kyberbezpečnost, MBA, Miroslav Umlauf, On-line, On-line výuka, Phishing, Ransomware

Archivy

Závěrečné obhajoby ročníku 2021/23
Manažerská ekonomika 2023

Další podobné články