3D technologie ve firmách - neboli aditivní výroba

3D technologie ve firmách, neboli aditivní výroba

Takto se jmenuje naše další přednáška, která bude již tuto sobotu v Olomouci v rámci našeho profesního studia MBA. Spolumajitel brněnské společnosti MCAE systems s.r.o., pan Ing. Miloslav Drápela, bude mít přednášku na téma 3D technologie ve firmách, neboli aditivní výroba.

O společnosti MCAE Systems s.r.o. jste si mohli přečíst informace v minulém článku zde, ale nyní se zaměříme přímo na tuto přednášku a jeho lektora.

Představení lektora

Pan Ing. Miloslav Drápela je jeden ze spolumajitelů brněnské společnosti MCAE systems již od roku 1995. Před tím pracoval na různých pozicích, kde pracoval jako CAD specialista nebo CAD/CAM manažer. Takže lze vidět, že opravdu většinu svého profesního života věnoval této problematice.

Vystudoval VUT v Brně se zaměřením na dopravní techniku a kromě samotného studia se na VUT v Brně vrátil v letech 2006 – 2011 jako vyučující odborných předmětů Reverzní inženýrství a Rapid prototyping a člen zkušební komise.

Další informace o lektoru Ing. Drápelovi se dozvíte v samotné přednášce.

Co se dozvíme v semináři?

Nejprve si rozebereme principy aditivní výroby (Aditive manufacturing), poté se rovnou vrhneme do současného stavu aditivní výroby a jeho využití v praxi. Dále zabrousíme do jednotlivých technologií a materiálů aditivní výroby, protože v dnešní době jsou již různé možnosti a různí výrobci, tak ať máme jasný přehled.

Po teoretické části semináře se plynule přejde na případové studie (příklady z praxe). Pan Ing. Drápela má připraveno několik pěkných ukázek z praxe, např. z leteckého či automobilového průmyslu a nebo třeba z medicíny resp. ze zubního lékařství.

Video-pozvánka

Vždy je to možné, tak pro vás připravujeme video-pozvánku. Nyní se to z časového hlediska povedlo a tak se můžete podívat na video-pozvánku níže.

Video pozvánka na seminář 3D technologie ve firmách neboli aditivní výroba

Věříme, že tato přednáška bude pro účastníky velmi zajímavá – možnost podívat se na moderní 3D technologie nebývá každý den. Tak přijďte a určitě se něco nového dozvíte.

Informace o Akademii DM
3D technolgie ve firmách, 3D technologie, 3D tiskárna, Brno, CAD/CAM, MCAE Systems

Archivy

Společnost MCAE Systems z Brna je novým partnerem Akademie
3D technologie a jejich uplatnění v praxi

Další podobné články