MCAE Systems - Brno - 3D technologie

Společnost MCAE Systems z Brna je novým partnerem Akademie

Jsme nesmírně rádi, že můžeme uveřejnit nového partnera naší akademie – brněnskou společnost MCAE Systems s.r.o., která je špičkou ve svém oboru v práci s 3D technologií.

Celé jednání začalo již v říjnu 2018 na brněnském MSV (Mezinárodním Strojírenském Veletrhu), kde jsme absolvovali první jednání a také důkladnou osobní exkurzi po celé expozici společnosti MCAE Systems.

MCAE Systems

Již více než 20 let otevírá společnost MCAE Systems s.r.o zákazníkům svět neomezených možností 3D technologií. Posouvá hranice zavedených průmyslových postupů a umožňujeme přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsou partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňují dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.

Co vlastně znamená zkratka MCAE (Mechanical Computer Aided Engineering)

MCAE Systems

Ryze česká společnost MCAE Systems byla založena v roce 1995 a sídlí v moderní budově v Kuřimi u Brna. V budově se nachází i specializované školicí středisko. Aktivity společnosti se rozvinuly v roce 2013 otevřením Centra 3D digitálních technologií v Plazech u Mladé Boleslavi, v roce 2015 byla otevřena pobočka v Dubnici nad Váhom (SK). Od roku 2016 jsou také součástí globální servisní sítě Stratasys Direct Manufacturing. Poskytujeme tak služby v oblasti 3D technologií de facto po celém světě. 

V jakých oblastech se přesně společnost MCAE pohybuje?

Špičkové, moderní technologie a jejich tým školených odborníků vás podpoří v každé fázi vývoje produktu či výrobního procesu. Díky spolupráci s předními firmami v oboru jsou lídrem při komplexním řešení složitých projektů.

3D tiskárny

MCAE Systems - 3D tiskárna STRATASYS F900
3D tiskárna StrataSys F900

Od rychlého prototypování přes lékařské modely až po malosériovou výrobu, naše 3D tiskárny používají revoluční technologie FDM, PolyJet a BMD, které vám umožní rychle a efektivně dělat vše, co potřebujete. Pomocí 3D tisku zkrátíte čas pro výrobu funkčních prototypů a dílů, tím zrychlíte výrobní procesy a ušetříte peníze. 

3D měřicí systémy

Průmyslová 3D metrologie a automatizace dnes hýbe světem. Pomůžeme vám urychlit procesy a řídit každý výrobní krok pomocí digitálních nástrojů. 3D skenery a měřicí systémy jsou založeny na digitálním zpracování obrazu a využijete je při vývoji výrobků, zajišťování kvality a testování materiálů či dílů.

CAD/CAM

Nejlepší řešení pro jakékoliv průmyslové odvětví. CAD/CAM software s ideální konfigurací pro procesní řetězce ve výrobě modelů, forem a lisovacích nástrojů, ve strojírenství a v oblasti průmyslového designu. Získáte přesně to, co potřebujete pro dosažení maximální efektivity vašich procesů. Můžete začít s málem a růst společně s požadavky svých zákazníků.

Vakuové licí systémy

Vakuové licí systémy umožňují efektivní, rychlou a velmi přesnou výrobu komplexních plastových prototypových dílů. Technologie vakuového lití do silikonových forem uspoří při výrobě prototypových dílů až 90% ceny a času ve srovnání s klasickou výrobou kovových forem.

Seminář na téma 3D technologie ve firmách

Zaujalo Vás, co vše firma vyrábí a na čem se podílí? Pak máte možnost dozvědět se příští týden něco více o jejím zakladateli – panu řediteli Ing. Miloslavu Drápelovi, který bude také přednášet v rámci našeho studia MBA o 3D technologiích. No a samozřejmě máte možnost se zúčastnit i velmi zajímavého semináře, který jako obvykle, nabízíme i v podobě samostatného semináře v rámci našeho studia MBA – a to v sobotu 13. 4. 2019 od 9:00 hod v Olomouci, Stupkova 1A.

Partneři akademie
3D technolgie ve firmách, 3D technologie, 3D tiskárna, Brno, CAD/CAM, MCAE Systems

Archivy

Další seminář s VisionsLabs ve znamení Digitálního marketingu
3D technologie ve firmách, neboli aditivní výroba

Další podobné články