Využití kryptoměn a technologie blockchain ve firemní praxi

Využití kryptoměn a technologie blockchain ve firemní praxi

Na tomto semináři, který probíhá v rámci našeho profesního studia MBA, se seznámíte s filosofií kryptoměn v čele s  Bitcoinem a dalšími „virtuálními měnami“ z ekonomického a technického hlediska, včetně praktického využití. Dále získáte informace o technologii blockchain a to příklady využití v podnikatelském prostředí. Kryptoměny a technologie blockchain aktuálně zažívají velký rozvoj a na jeho využití se soustřeďují i největší globální firmy.

Seminář proběhne v Olomouci 31.8. 2019 a dozvíte se v něm, jak digitální „blockchainový“ svět funguje. V čem se liší oproti stávajícím „FIAT“ platebním systémům. Dozvíte se, co je třeba pokud, chcete přijímat platby v Bitcoinech (BTC) nebo lépe Smart Cash (SMATR)., Calisto (CLO)… Budou Vám objasněny základní pojmy, rozdíly mezi POW a POS, cold stake, …

Seminář Využití kryptoměn a technologie blockchain ve firemní praxi v několika tématech:

  • Základy kryptoměn a v čem se liší oproti klasickým měnám (FIAT).
  • Základy blockchainu a jeho využití v praktickém podnikání.
  • Pohled na digitální svět kryptoměn a blockchainu – současný přístup bankovního sektoru.
  • Využití pro firmy (placení zaměstnanců v kryptoměnách, přijímání plateb).
  • Kryptoměny a blockchain jako marketingový nástroj.
  • Nákup bez rizika a návod pro bezpečné uchování digitálních měn a tokenů.
  • Jak rozpoznat nedůvěryhodné projekty.
  • Diskuse, vyzkoušení si prakticky instalaci své SW peněženky,…

Co je to kryptoměna?

Kryptoměna – druh moderní digitální měny. Digitální měna neexistuje fyzicky, pouze v elektronické podobě. Kryptoměna je založena především na principu decentralizace. Nelze ji tedy kontrolovat žádnou institucí, ale přesto je maximálně transparentní, veškeré transakce jsou totiž viditelné v „průhledné“ databázi Blockchain. První (v roce 2009) a dosud suverénně nejpopulárnější kryptoměnou je nesporně Bitcoin. Vzhledem k tomu, že její tvůrce (Satoshi Nakamoto) vytvořil její kód jako open source, vychází drtivá většina ostatních kryptoměn právě z kódu Bitcoinu. Mezi další kryptoměny se řadí například LiteCoin, Ethereum, SmartCach, Calisto, Ripple, SONM, NEM…

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/kryptomena/

Co je to blockchain?

V jednoduchosti se dá říci, že to je vlastně taková digitální účetní kniha všech šifrovacích transakcí. Neustále se zvětšuje, jak stoupá počet dokončených bloků (nejnovějších transakcí), které jsou zaznamenávány do knihy v chronologickém pořadí. Umožňuje tak účastníkům trhu sledovat obchody s digitálními měnami. Každý uzel (počítač připojený k síti) získá kopii nového blokové řetězce, která je stahována automaticky.

Kde kryptoměny nakoupit?

Pokud jste se už seznámili s kryptoměnami a blockchainem, pak je nejjednodušší začít s obchodováním na webu jako je Coinbase. Pro obchodování s kryptoměnami, budete potřebovat platformu, na které budete moci samotné obchody realizovat a která vám zprostředkuje komunikaci v rámci sítě podobně smýšlejících jedinců. Nejenže Coinbase nabízí přístup na trh s digitálními měnami, zasílá také informace do příslušné sítě, aby mohly být zaznamenány do blockchainu. Coinbase zároveň slouží také jako digitální peněženka. Pokud máte zájem o obchodování s digitálními měnami, ale nechcete se nechat zmást složitostí dané technologie, pak je Coinbase bezpečnou cestou do kryptosvěta.

Informace o Akademii DM
Bitcoin, Blockchain, Kryptoměny, Smart Cash, Virtuální měna

Archivy

Prezentace v digitální době
Co bylo na Future Port Prague 2019?

Další podobné články