„Umět“ používat počítač v dnešní době považujeme za samozřejmost, ale dnes to již není pouze o tom umět základní práci s počítačem. Dnes již mluvíme o digitální kompetenci lidí, potažmo manažerů, kteří by rozhodně neměli zaostávat za svými podřízenými. Ovládání různých systémů pomocí „chytrých“ zařízení jako jsou mobilní telefon, tablet či například smartwatche není dnes nic nezvyklého a dostává se nám „pod kůži“ jak v osobním životě, tak v profesním. Takže je zcela jasné, že téma Digitální kompetence ve firemní praxi nemůže chybět v našem studiu MBA, které probíhá v Olomouci a v Brně.

Obsah semináře

 • Klasifikace digitálních kompetencí, digitální povědomí, gramotnost a kvalifikace, přenositelné, specifické a profesní digitální kompetence.
 • Význam digitální gramotnosti pro zaměstnavatele, vliv na efektivitu práce, adaptabilitu zaměstnance, dopady na ICT podporu.
 • Digitální kompetence požadované trhem práce, fenomén „Digital Native Fallacy“.
 • Stav digitálních kompetencí potenciálních zaměstnanců, absolventů škol a rekvalifikačních kurzů, strategické dokumenty ČR.
 • Digitální kompetence v personalistice a firemním vzdělávání zaměstnanců, přijímací pohovory.
 • Způsoby zjišťování rozsahu a hloubky digitálních kompetencí, sebehodnocení vs. reálné kompetence, objektivní měření digitálních kompetencí.
 • Mezinárodní vzdělávací a certifikační koncept ECDL / ICDL jako efektivní nástroj pro řešení mnoha problémů (nejen) ve firemní praxi.

Přednášející semináře – Digitální kompetence ve firemní praxi

Ing. Jiří CHÁBERA

 • Manažer mezinárodního vzdělávacího a certifikačního konceptu digitálních kompetencí ECDL / ICDL pro ČR
 • Absolvent Vysoká škola chemicko-technologická Praha
 • Přední český odborník na digitální gramotnost potažmo digitální kompetence

Naše články o semináři Digitální kompetence ve firemní praxi

Garant tohoto semináře

Garantem po obsahové stránce je partner Akademie a to instituce ČSKI s ECDL-CZ, která je držitelem mezinárodní licence pro Českou republiku v konceptu ECDL/ICDL. ČSKI, jako členka sdružení evropských informatických společností CEPIS a nadace ECDL Foundation, garantuje na území ČR dodržování standardů kvality mezinárodních zkoušek ECDL. Za účelem zajištění činností spojených s provozem a šířením myšlenek mezinárodního konceptu ECDL v ČR ČSKI ustanovila a řídí pracovní skupinu ECDL-CZ pro rozvoj digitální gramotnosti.

Máte dotaz k semináři Digitální kompetence ve firemní praxi nebo ke studiu MBA?


  Použijeme vaše osobní údaje pro vyřešení vašeho dotazu dle našich zásad ochrany osobních údajů. Tato stránka je ochráněna reCAPTCHA od Google Privacy Policy a podmínky použití.


  akademie digitálního managementu - studium MBA - přihláška