ADM - MBA - moderní prezentace v digitální době - Podmolíková

Moderní prezentace v digitální době 2022

Aniž si to uvědomujeme, prezentujeme neustále – v práci, doma, při komunikaci s partnerem, dětmi, přáteli, … Každý typ prezentace má však svá pravidla a je vhodné si je uvědomit, protože by pro nás měla být důležitá i efektivita.

Co máme pro Vás připraveno?

Spoustu infomací, příkladů a i cvičení. Protože ráda používám pro přípravu na výuku myšlenkové mapy, máme stručný obsah webináře připravený v této podobě. Jen pro zajímavost – myšlenková mapa byla připravena ve webové aplikaci canva, abyste viděli, že prezentace čehokoliv je možné připravit i jinak, než jen v Powerpointu.

Moderní prezentace - studium MBA - myšlenková mapa - 2022
Myšlenková mapa pro webinář

Co nás tedy čeká na semináři Moderní prezentace

  • Podíváme se na ukázky dvou různých stylů prezentace. Jedná se o to, abyste si uvědomili, který styl vám vyhovuje více a v jakém duchu si připravíte vlastní ukázku prezentace.
  • V dalším kroku si vyjasníme kdy a proč potřebujeme něco prezentovat – každý typ prezentace má svá pravidla, styly, provedení, … Možná vás to překvapí, ale to jak a v čem budeme prezentovat, je až na konci pořadí.
  • Prezentaci dnes řadíme mezi základní gramotnost, stejně tak jako čtení, psaní, počítání, … Proto je důležité si uvědomit, kdo je naše publikum, připravit si leitmotiv, připravit si úvod i konec prezentace, …
  • Pro samotný projev je důležité si uvědomit, že existuje i něco jako rétorika. Rétorika neboli řečnictví je umění a nauka mluveného projevu, především veřejně přednášené řeči. (To nám říká naše chytrá Wikipedie.) Proto se podíváme na to, jak správně dýchat, artikulovat, jak pracovat s důrazem a temporytmem, … Nedílnou součástí přípravy před vystoupením by mělo být i uvolnění mluvidel, nastavení masky, …
  • Součástí jakékoliv prezentace je také využítí vlastní kreativity a umění „prodat“ svůj návrh. Může to být jak nový nápad v práci, tak i dovolená, která bude vyhovovat jak vám, tak i zbytku rodiny.
  • A na závěr vás čeká malý úkol – vytvořit si ve skupinkách svoji vlastní prezentaci na libovolné téma. Délka celé prezentace nesmí být delší jak 5 minut. I umění zkratky je pro vlastní prezentaci důležité 🙂

A na závěr jeden citát

Jestliže si prezentaci nepřipravujete, hrajete ruskou ruletu. Dobrá příprava vyváží nedostatk talentu.

Peter Urs Bender
Informace o Akademii DM
Canva, MBA, Moderní prezentace v digitální době, Myšlenková mapa, On-line, On-line výuka, Podmolíková

Archivy

Právo a digitální svět v roce 2022
Další pohled ředitelů škol na naše studium MBA

Další podobné články