Kyberbezpečnost v roce 2021 - MBA - Umlauf

Kyberbezpečnost v roce 2021

Další přednáškou, která nás čeká již tuto sobotu 10. 7. 2021, je Kyberbezpečnost – což je téma více než aktuální. Můžeme jen na začátek připomenou poslední případy – jako byl např. magistrát v Olomouci, na který proběhl kybernetický útok – viz článek na idnes.cz. Stejně tak jako varování o útocích od úřadu NUKIB – viz článek na irozhlas.cz.

Lektor Ing. Miroslav Umlauf, MBA

Přednáška Kyberbezpečnost 2021 bude pod vedením Ing. Umlaufa ze společnosti AVAST. Myslím, že představení společnosti AVAST není potřeba, protože se jedná o českou společnost s celosvětovou působností. A potvrzuje pověst „česko-slovenska“ jako kyberbezpečnostní velmoci – jen se podívejte na AVAST, AVG (nyní vlastněn AVASTem), ESET (slovensko).

Nyní si ještě něco málo o samotném lektorovi Ing. Miroslavu Umlafovi, MBA – vystudoval Masarykovu univerzitu (Ing.) a IMD Business School Lausanne (MBA). Zaměřuje se na témata datové strategie, managementu, governance, privacy a business intelligence. Přibližuje tato témata lidem, kteří chtějí sebe a své a firmy udělat lepšími skrze data a technologie.

O čem bude přednáška?

Zákazníci a obchodní partneři svěřují firmám informace o sobě a o svém byznysu. Když firma a její zaměstnanci umí s těmito informacemi nakládat, stávají se pro ni důležitou součástí aktiv, zdrojem budoucích příjmů. Ta samá data jsou atraktivní pro další hráče, kteří na nich mohou a chtějí také vydělávat. Firmy musí své systémy a data chránit, i proti vlastním chybám, protože selhání může být likvidační. 

Přednášku začneme přehledem technologií, klíčových slov a ‚buzzwordů‘. Společně projdeme jakým rizikům dnes firmy i jednotlivci čelí v oblastech online bezpečnosti a ochrany soukromí. Podíváme se, co vše se může pokazit, i přesto že si nakoupíte drahý software, i když máte IT, i když máte certifikace. Zkusíme si, jak jsme na tom s dovednostmi v bezpečnosti jako uživatelé. 

Odpovíme si na otázky co je datová strategie a proč ji každá firma musí mít. Jaké schopnosti by firma a její lidé měli mít, aby s daty byli úspěšní a zároveň je uměli chránit? Jakou datovou strategii mají známé či vaše firmy a instituce?

Kyberbezpečnostní konference od Avastu

Pokud by po přednášce studenti našeho MBA chtěli pokračovat v tomto tématu kyberbezpečnosti – tak jedna z možností je konference pořádané AVAST a ČVUT. Jedná se o CyberSec&AI 2021 – adresa konference je https://cybersecai.com/.

Další ročník MBA on-line

Také se nám blíží další ročník našeho studia MBA on-line, na který se můžete stále přihlasit. Možnost přihlášky je buď přes náš formulář nebo „klasicky“ na e-mail info@akademie-dm.cz. Celý program naleznete na našem webu, který se skládá z 12 kvalitních přednášek od odborníků z prace. Neboli jak jen naše heslo „z praxe pro praxi„.

Informace o Akademii DM
Avast, Kyberbezpečnost, MBA, MBA 2021, MBA on-line, Miroslav Umlauf, Strategie

Archivy

Právo a digitální svět v roce 2021
Novinky pro nový ročník studia MBA 2021/2023

Další podobné články