Manažer a stres – toto slovní spojení je v dnešní době velmi časté a proto jsme se rozhodli zařadit toto téma i do našeho studia MBA. Seminář Zdravý životní styl manažera v digitální době je opravdu „nadupaný“, protože se na něm podílejí dvě významné české osobnosti a to MUDr. Pastucha a pan Jablonický – oba specialisté a odborníci ve svých oblastech.

Obsah semináře – jak je důležitá prevence a správná výživa

 • prevence kardiovaskulárních onemocnění,
 • kardiovaskulární riziko,
 • metabolismus,
 • racionální výživa a pitný režim,
 • preskripce pohybové aktivity,
 • funkční zátěžová diagnostika.

Obsah semináře – fyzická kondice manažera

Cílem tohoto tématu je vysvětlit a prakticky ukázat cviky, které pomohou zmírnit nebo odstranit např. problémy s bolestí zad, hlavy, apod. Zvýšit fyzickou kondici a pomoci změnit nebo upravit svoji životosprávu a nastartovat nový životní styl.

Většina manažerů je v dnešní době zahlcena úkoly, je pod velkým tlakem a stresem, které sebou nesou i riziko vzniku nejrůznějších zdravotních komplikací. Jak je známo psychický stav velmi často úsce souvisí se stavem fyzickým. Proto se zaměříme na to, jak svoje tělo znovu dostat do formy.

A protože mluvit o sportování není moc efektivní, půjdeme na to jinak a tato část výuky proběhne přímo v posilovně. Možná to pro některé z Vás bude první návštěva, která Vám pomůže překonat ostych nebo obavy z tohoto prostředí. Proto ti z Vás, kteří si budou chtít vše prakticky vyzkoušet, mají možnost vzít si sebou sportovní oblečení a pod odborným dohledem si vyzkoušet cvičení a nářadí, které Vám může pomoci zlepšit vaši fyzickou kondici.

Cíle semináře

Student se seznámí a bude se orientovat v pojmech a problematice zdravého životního stylu manažerů v digitální době, se zaměřením na prevenci civilizačních převážně kardiovaskulárních onemocnění.

Absolvent MBA bude umět:

 • definovat cíle a stanovit pravidla racionální výživy,
 • bude umět popsat principy zdravého stravování,
 • sestavit vyvážený vzorový jídelníček dle doporučeného množství základních makronutrientů.

Definovat cíle a stanovit pravidla pravidelné pohybové aktivity
Pochopí význam a důležitost pravidelné pohybové aktivity v životě manažera.
Pochopí pravidla preskripce pohybové aktivity dle pravidla FITT

Přednášející semináře – Zdravý životní styl manažera v digitální době

doc. MUDr. Dalibor PASTUCHA, Ph.D., MBA

 • Ředitel ReFit Clinic
 • Absolvent LF UP v Olomouci
 • Zaměřuje se na oblast  zdravého životního stylu nejen u sportovců, ale také u rizikových skupin populace jakými jsou  děti, senioři, ale také manažeři.

Pavol JABLONICKÝ

 • Majitel Posilovny Profi studio Jablonicky
 • Absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu v Bratislavě
 • Legenda československé a světové kulturistiky

Naše články o semináři Zdravý životní styl manažera v digitální době

Garant tohoto semináře

Garantem po obsahové stránce je partner Akademie a to společnost ReFit Clinic s.r.o., která sídlí v Olomouci. ReFit Clinic s.r.o je moderní nestátní zdravotnické zařízení poskytující odbornou zdravotní péči v oblasti komplexní rehabilitace a balneologie, tělovýchovného lékařství, pediatrie a obezitologie. S ohledem na specializovanou způsobilost lékařského týmu (pediatrie, PLDD, FBLR a TVL) se zaměřujeme především na rehabilitaci u dětí, prevenci a léčbu akutních i chronických poškození pohybového aparátu (poúrazové a pooperační stavy, sportovní traumatologie, chronická přetížení), a rehabilitaci těhotných žen. V současné době mají ve své péči také celou řadu profesionálních sportovců – např. hokejisty HC ZUBR Přerov, českého olympionika – rychlostního kanoistu Filipa Švába, fotbalisty U18 SK Sigma Olomouc, a řadu dalších.

Máte dotaz k semináři Zdravý životní styl manažera v digitální době nebo ke studiu MBA?


  Použijeme vaše osobní údaje pro vyřešení vašeho dotazu dle našich zásad ochrany osobních údajů. Tato stránka je ochráněna reCAPTCHA od Google Privacy Policy a podmínky použití.


  akademie digitálního managementu - studium MBA - přihláška