Využití technologie Blockchainu ve firemní praxi - MBA 2022

Využití technologie Blockchainu ve firemní praxi

V sobotu 17.12. 2022 máme plánovaný seminář na aktuální téma z oblasti „krypta“ a moderní technologie Blockchainu. Vzhledem k velice dynamickému rozvoji této oblasti jsme se rozhodli dané téma aktualizovat a rozšířit o ukázky praktického využití „Digitálních aktiv“ v současné „Digitální době“.

Co jsme v semináři ponechali?

Na základě pozitivních reakcí minulých účastníků jsme zachovali Úvod do kryptotechnologií včetně popisu „základního kamene“ Bitcoinu, které jsme jen trochu rozšířili a doplnili. Dále ponecháváme praktickou instalaci a použití kryptopeněženky. Tato část vždy účastníky velice zaujala a aktivizovala.

Co jsme v semináři doplnili?

Kde a jak jsme identifikovali, o co je mezi účastníky zájem? Jednoduše jsme se podívali na nejhledanější slova „buzzwordy“ na internetu v oblasti krypta. (Buuzword vyjadřuje jakýkoliv nový, radikální nebo revoluční termín, který vešel v obecnou laickou známost). A jaká témata to jsou?

  • Základy kryptoměn a Bitcoin, v čem se liší oproti klasickým měnám (FIATem). Rozdíl mezi coinem a tokenem, stablecion,..
  • Základy blockchainu a mining a jeho využití v podnikání. Zde si řekneme, co je Blockchain a jak funguje. Vysvětlíme si bloky a transakce. Typy krypto-sítí. 6 příkladů využití Blockchainové technologie v praxi. Principy těžby.
  • Smart contracts, (Chytré smlouvy – historie, funkce, kritéria SC a jejich použítí. DeFi – Decentralizované finance, jak to funguje a jak se využívají. Výhody a nevýhody.
  • Základy NFT, princip, využití …
  • Základy Metaverse, Web3,0…Co je Mataverse, typické znaky, 5 příkladů realizace.
  • Kryptopeněženky, Praktické vyzkoušení si instalace své SW peněženky, dále si vyzkoušíme posílat mezi účastníky semináře „rychlou“ kryptoměnu SmartCash
  • Diskuze

Závěr – shrnutí

Cílem semináře je seznámit účastníky na manažerské úrovni se základy technologie blockchainu a ukázky použití v praxi. Tzn. soustředíme se na informace na úrovni „seznámení se“ s tématem, nikoliv snaha zacházet do detailů a technických specifik. Opravdu se jedná o trochu populárnětechnický pohled na rostoucí oblast digitálních aktiv.

Informace o Akademii DM
Bitcoin, Blockchain, DeFi, FIAT, Krypto, Kryptoměny, Mining, NFT, Web 3.0

Archivy

Personalistika v digitální době v návaznosti na Průmysl 4.0 – 2022
Blíží se II. semestr aktuálního studia MBA 2022/24

Další podobné články