Technologie blockchainu je s námi již nějakou dobu a stále nachází nejrůznější uplatnění. Takže i když se stále ještě nejedná o přiliš ustálený obor, tak si myslíme, že je dobré i v rámci našeho studia MBA, zaměřeného na digitální kompetence, se dozvědět něco o technologii blockchainu a jeho využití ve firemní praxi.

Co je to kryptoměna?

Kryptoměna – druh moderní digitální měny. Digitální měna neexistuje fyzicky, pouze v elektronické podobě. Kryptoměna je založena především na principu decentralizace. Nelze ji tedy kontrolovat žádnou institucí, ale přesto je maximálně transparentní, veškeré transakce jsou totiž viditelné v „průhledné“ databázi Blackchain. První (v roce 2009) a dosud suverénně nejpopulárnější kryptoměnou je nesporně Bitcoin. Vzhledem k tomu, že její tvůrce (Satoshi Nakamoto) vytvořil její kód jako open source, vychází drtivá většina ostatních kryptoměn právě z kódu Bitcoinu. Mezi další kryptoměny se řadí například LiteCoin, Ethereum, Ripple, SONM, NEM…

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/kryptomena/

Co je to blockchain?

V jednoduchosti se dá říci, že to je vlastně taková digitální účetní kniha všech šifrovacích transakcí. Neustále se zvětšuje, jak stoupá počet dokončených bloků (nejnovějších transakcí), které jsou zaznamenávány do knihy v chronologickém pořadí. Umožňuje tak účastníkům trhu sledovat obchody s digitálními měnami. Každý uzel (počítač připojený k síti) získá kopii nového blokové řetězce, která je stahována automaticky.

Obsah semináře

 • Základy kryptoměn, v čem se liší oproti klasickým měnám.
 • Základy blockchainu a jeho využití v podnikání.
 • Pohled na digitální svět kryptoměn a blockchainu – současný přístup bank.
 • Využití pro firmy (placení zaměstnanců v kryptoměnách, přijímání plateb).
 • Kryptoměny a blockchain jako marketing.
 • Nákup bez rizika a návod pro bezpečné uchování digitálních měn a tokenů.
 • Jak rozpoznat nedůvěryhodné projekty.
 • Diskuse, vyzkoušení si instalace své SW peněženky,…

Cíle semináře

V tomto semináři se seznámíte s Bitcoinem a dalšími „virtuálními měnami“ z ekonomického a technického hlediska včetně praktického využití. Dále se dozvíte informace o technologii blockchain a to příklady využití v podnikatelském prostředí. Kryptoměny a technologie blockchain aktuálně zažívají velký rozvoj a soustřeďují se na jeho využití i největší globální firmy. Dozvíte se jak digitální „blockchainový“ svět funguje. V čem se liší oproti stávajícím „FIAT“ platebním systémům. Dozvíte se co je třeba pokud chcete přijímat platby v Bitcoinech (BTC) nebo lépe Smart Cash (SMATR).

Přednášející semináře – Využití technologie blockchain ve firemní praxi

Roman KOVÁŘ

 • Nezávislý poradce INVICTUS mining, WBTCB
 • Ambassador NEM
 • Člen BiA
 • Programátor blockchain

Máte dotaz k semináři Využití technologie blockchain ve firemní praxi nebo ke studiu MBA?


  Použijeme vaše osobní údaje pro vyřešení vašeho dotazu dle našich zásad ochrany osobních údajů. Tato stránka je ochráněna reCAPTCHA od Google Privacy Policy a podmínky použití.


  akademie digitálního managementu - studium MBA - přihláška