Technologie blockchainu je s námi již nějakou dobu a stále nachází nejrůznější uplatnění. Takže i když se stále ještě nejedná o přiliš ustálený obor, tak si myslíme, že je dobré i v rámci našeho studia MBA, zaměřeného na digitální kompetence, se dozvědět něco o technologii blockchainu a jeho využití ve firemní praxi.

Co je to kryptoměna?

Kryptoměna – druh moderní digitální měny. Digitální měna neexistuje fyzicky, pouze v elektronické podobě. Kryptoměna je založena především na principu decentralizace. Nelze ji tedy kontrolovat žádnou institucí, ale přesto je maximálně transparentní, veškeré transakce jsou totiž viditelné v „průhledné“ databázi Blackchain. První (v roce 2009) a dosud suverénně nejpopulárnější kryptoměnou je nesporně Bitcoin. Vzhledem k tomu, že její tvůrce (Satoshi Nakamoto) vytvořil její kód jako open source, vychází drtivá většina ostatních kryptoměn právě z kódu Bitcoinu. Mezi další kryptoměny se řadí například LiteCoin, Ethereum, Ripple, SONM, NEM…

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/kryptomena/

Co je to blockchain?

V jednoduchosti se dá říci, že to je vlastně taková digitální účetní kniha všech šifrovacích transakcí. Neustále se zvětšuje, jak stoupá počet dokončených bloků (nejnovějších transakcí), které jsou zaznamenávány do knihy v chronologickém pořadí. Umožňuje tak účastníkům trhu sledovat obchody s digitálními měnami. Každý uzel (počítač připojený k síti) získá kopii nového blokové řetězce, která je stahována automaticky.

Obsah semináře

 • Základy kryptoměn a Bitcoin, v čem se liší oproti klasickým měnám (FIATem). Rozdíl mezi coinem a tokenem, stablecion,..
 • Základy blockchainu a mining a jeho využití v podnikání. Zde si řekneme, co je Blockchain a jak funguje. Vysvětlíme si bloky a transakce. Typy krypto-sítí. 6 příkladů využití Blockchainové technologie v praxi. Principy těžby.
 • Smart contracts, (Chytré smlouvy – historie, funkce, kritéria SC a jejich použítí. DeFi – Decentralizované finance, jak to funguje a jak se využívají. Výhody a nevýhody.
 • Základy NFT, princip, využití …
 • Základy Metaverse, Web3,0…Co je Mataverse, typické znaky, 5 příkladů realizace.
 • Kryptopeněženky, Praktické vyzkoušení si instalace své SW peněženky, dále si vyzkoušíme posílat mezi účastníky semináře „rychlou“ kryptoměnu SmartCash
 • Diskuze

Cíle semináře

V tomto semináři se seznámíte s Bitcoinem a dalšími „virtuálními měnami“ z ekonomického a technického hlediska včetně praktického využití. Dále se dozvíte informace o technologii blockchain a to příklady využití v podnikatelském prostředí. Kryptoměny a technologie blockchain aktuálně zažívají velký rozvoj a soustřeďují se na jeho využití i největší globální firmy. Dozvíte se jak digitální „blockchainový“ svět funguje. V čem se liší oproti stávajícím „FIAT“ platebním systémům. Dozvíte se co je třeba pokud chcete přijímat platby v Bitcoinech (BTC) nebo lépe Smart Cash (SMATR).

Přednášející semináře – Využití technologie blockchain ve firemní praxi

Ing. Leopold PODMOLÍK, MBA

 • Majitel společnosti Počítačová služba s.r.o. (CENTRUM-VZDĚLÁVÁNÍ.CZ a VisionsLabs)
 • Absolvent FE VUT v Brně
 • Více jak 15 letá praxe s řízeních projektů
 • Držitel certifikátů PRINCE2 Practicioner a Foundation
Leopold Podmolík - Akademie DM - studium MBA

Naše články o semináři Využití technologie blockchain ve firemní praxi

Máte dotaz k semináři Využití technologie blockchain ve firemní praxi nebo ke studiu MBA?


  Použijeme vaše osobní údaje pro vyřešení vašeho dotazu dle našich zásad ochrany osobních údajů. Tato stránka je ochráněna reCAPTCHA od Google Privacy Policy a podmínky použití.


  akademie digitálního managementu - studium MBA - přihláška