fbpx

Seminář Makroekonomický pohled na digitální dobu s mezinárodně uznávanou autoritou Prof. Ing. Milanem ZELENÝM, M.S., Ph.D., který působí jako globální profesor systémů řízení a propagátor Soustavy řízení Baťa. Je zastáncem kapitalismu svobodného (ne volného) trhu, nestranického a neideologického přístupu k ekonomice. Dlouhodobě je na prvním místě nejcitovanějších českých ekonomů.

Jako Professor of Management Systems na Fordham University v New Yorku, se specializuje v oblastech strategie, řízení znalostí, Soustavy řízení Baťa, multikriteriálního rozhodování, produktivity práce a systémů podnikového řízení. Působí také na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Xidian University v Xi’an v Číně a mnoha dalších.

Obsah semináře

 1. Principy a odkaz Bati v dnešní (digitální) době
  Tomáš Baťa byl a je inspirací pro několik generací podnikatelů. Jak využít principy jeho podnikatelských činnů v dnešní době? Jsou jeho myšlenky a odkazy pro současnou generaci stále aktuální?
 2. Strategie prvního kroku
  Při akcelerující změně, technologické, ekonomické i politické, pozbývá smyslu dlouhodobé plánování, tj. strategické vize, mise, numerické cíle a jiné zbytečnosti, které zbytečně visí na vstupních podnikových stěnách. Svět kolem nás se mění tak rychle, že co učíme dnes, neplatí zítra, úspěch dnes může být zítřejší bankrot a rodiče nemohou efektivně učit své vlastní děti. Přesto, budoucnost existuje a nepřetržitě se odvíjí – jak se lze strategicky „strefit“ do takhle pohyblivého terče?
  V Castanei prof. Zeleného proto vznikla strategie „Prvního kroku“. Nejdříve zasadíš strom. Pak vyhodnotíš vzniklou deformaci prostředí a zasadíš keř; pak třeba cestu, pergolu, jezírko, atp. Stejně tak na podniku: je třeba udělat první krok, sledovat jak vytvářené prostředí podniku zapadá do měnícího se ekonomického okolí. V každém kroku vytváříme rovnováhu mezi vnitřním (tvořeném) a vnějším prostředím. Taková strategie nikdy nekončí, ale přibližuje nás stále blížeji k nepřetržitě se měnícímu okolí. Nebojte se prvního kroku! Každá velká, soběstačná a sebeprodukující se zahrada začíná zasazením prvního stromu…
 3. Sebeobnovující ZET-Podnik
  Představuje podnikovou organizaci pro 21. století, založenou na třech autonomních, paralelních a posuvných modulech PPF (past, present, future), umožňující současné pokrytí příležitostí minulých, současných a budoucích. Při akceleraci hospodářské, technologické a politické změny, PPF umožňuje dlouhodobé podnikové přežití ve smyslu dlouhodobé sebeudržitelnosti.

Přednášející semináře – Makroekonomický pohled na digitální dobu

Prof. Ing. Milan ZELENÝ, M.S., Ph.D.

 • Profesor a ekonom
 • Absolvent VŠE v Praze
 • Působí na akademické půdě těchto škol:
  • Fordham University at Lincoln Center, New York, Graduate School of Business Administration
  • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Máte dotaz k semináři Makroekonomický pohled na digitální dobu nebo ke studiu MBA?

Studium MBA | Co je to MBA
Menu